MODERNÍ DŮM DO VÝŠKY

moderní, dům, novostavba, bydlení, rodinný, modul, architekt, projekt, stavba, návrh, studie

…stačí přidat jedno patro a schodiště.

Modulární výstavba není nic nového. Že prý není moderní? Má své výhody i nevýhody.

Základní konstrukci tvoří ocelový skelet. Na ten jsou zavěšeny horizontální stropní desky, které tvoří podlažnost domu. Přilehlé schodiště pak roste společně s domem. Dle místních podmínek urbanizace okolního prostředí, hustoty zástavby i její nivelety, se dá pohodlně tento dům použít až do 6 podlaží.

V prvním podlaží je situováno technické zázemí domu. Jsou zde prostory určené pro vytápění domu, úklidové a skladovací plochy, potřeby pro zahradu a technické zázemí pro auta, kola, sekačky apod. Ve druhém nadzemním podlaží (2.NP) je hlavní obytný prostor. Je zde umístěn obývací pokoj s kuchyňkou linkou a barem, základní sociální zařízení a prostorná terasa. V dalších podlažích (3.NP až 6.NP) jsou umístěny privátní prostory – ložnice s koupelnovým zázemím, šatny a pracovny.

Obvodový plášť domu je pak tvořen ze sendvičových izolovaných panelů, uvnitř z jemné dekorativní omítky a obkladu, z vnějšku jsou ocelové profilované plechy z polyuretanovým vrstveným nástřikem. Izolantem jsou  XPS stabilizované desky o tl. 160mm – 200mm, které vnášejí do konstrukce velmi vysoký tepelný odpor. Velmi vysoký podíl prosklené plochy obvodového pláště dává předpoklad vysokým ziskům solárního tepla

Loading

Related posts