Architektonická studie

architektonická studie Hermoch, projekt, projektant, stavební projektant, projekt ke stavebnímu povolení, projekt pro ohlášení stavby, realizační projekt, stavební projekt, stavební plány, stavební plán, dům, architekt, architektura, bezbariérový, bezbariérový přístup, bazén, zahradní architektura, zahradní architekt, domy na klíč, ekonomické stavby, do milionu, garáž, obývák, pokoj, ložnice, projekt rodinného domu, projekty rodinných domů, projekt stavby, jak postavit dům, projekt školy, projekt haly, projekt studny, postavit chatu, hledám architekta, projekt bytu, projekt domu, projekt budovy, návrh zahrady, mobilheim, mobil house, mobilní dům, levný dům, levná stavba, levný rodinný dům, zahradní domek, levná střecha, rozpočet na stavbu, dveře, stavba bazénu, chytré bydlení, rekonstrukce bytů, střechy, dodávky, výstavba hal, stavební dozor, fasáda, postel, zahrada inspirace, okna, rekonstrukce, plastové, stavba svépomocí, zahrada, bydlení, rodinný dům, kanalizace, kancelář, projekt pro ohlášení stavby, dětské, děti, mobil, malování, stavební, recept, projekt kanalizace, stavební úřad Písek, architekt Praha, stavba haly, HÜwa, projekt pro stavební povolení, projekt pro stavební povolení Praha, zaměření stavby, návrh koupelny, návrh bytu, návrh fasády, návrh pokoje, mobil, program, byt, styl, okna, chat, zahrada, cesta, škola, postel, obchod, studie, administrativní, cesta, plzeň, Písek, Praha, Strakonice, Tábor, Milevsko, Dobříš, stavební dozor, technický dozor, obchod, české Budějovice, styl, studie, okna, technický dozor investora, architektonická studie, pasport stavby, dětský pokoj, obývací pokoj, pro seniory, pro děti, dům na prodej, hypotéka, dům na hypotéku, investice, stavba roku, nové proměny bydlení, dřevostavba, projekt dřevostavby, jak postavit dřevostavbu, montované domy, montovaný dům, montovaný dům do milionu, montovaný dům na klíč, malý dům na klíč, malé domy na klíč, malé domy do 50 m2, nejlevnější domy na klíč, dům na klíč do milionu, dům do milionu, Porfyr, kamenná dlažba Porfyr, dlažba kolem bazénu, rekonstrukce bytového jádra, rekonstrukce bytu, pasport stavby

Architektonická studie

Je to předprojektová část dokumentace dokládající koncepční, tvarové/hmotové, materiálové, technologické a technické, dispoziční a provozní řešení stavby, objektu nebo zařízení. Popřípadě jejich souboru, jejímž smyslem a účelem je vzájemné ujasnění si záměrů stavebního programu.  Mezi klientem a architektem/inženýrem dochází k ověření proveditelnosti stavebního programu ve zvoleném území. 

Architektonická studie slouží k ujasnění investičního záměru klienta.

Je tím nejdůležitějším a rozhodujícím, co určuje úspěch celé stavební akce. Je to ta nejožehavější část projektování, protože její kvalitativní obsah je velmi obtížně měřitelný, laikem nesnadno rozpoznatelný a ještě hůře zhodnotitelný. Vzhledem k tomu, že v naprosté většině stavebních akcí na výstavbu rodinného domu se tato fáze vymyká přímému vlivu architektů, dochází k mylným představám klientů o její náplni a významu. Od toho se též odvíjí snaha tuto fázi nejen obsahově degradovat, její význam bagatelizovat a tvůrčí proces ignorovat, ale též snaha ji finančně zcela obejít. Situace se má dnes totiž tak, že nezodpovědný stavební inženýr Vám nabídne zpracování architektonické studie za pakatel. Stavební firma dokonce zadarmo. Kdežto architekt tuto část přípravy stavby bere zodpovědně a vážně a tedy si ji musí nechat též patřičně zaplatit. Nemůžeme po něm chtít, aby hodiny náročné tvořivé práce nám jen tak daroval, byť by to pro své potěšení i rád udělal. Je potřeba si přiznat, že v takovém případě by architekti, na rozdíl od stavebních inženýrů, jejichž pracovní náplní je, zjednodušeně řečeno, „sestavovat“, „překreslovat“ a „razítkovat“ stavební výkresy. Tedy to hlavní, co chceme mít, musíme mít a jsme odhodláni to zaplatit. Museli značnou část svého života pracovat zcela zadarmo...

Řeší vztah stavby domu vůči pozemku a okolí

Pokud tuto projektovou fázi přeskočíme, tak již nikdy neovlivníme to, jaká část z  pozemku nám zbude k užitku, ani to, jak vhodně bude korespondovat náš život v domě se svým okolím. Stavební úřad totiž vůbec nezajímá, kde chceme mít vchod, kde terasu. Kde budou stromy, kde skleník, kde ohniště, kde mrkev a jahody, kde sušák prádla a houpačku pro děti. Pamatujme si, že to, co nezajímá stavební úřad, nebude zřejmě zajímat ani projektanta, který zhotovuje projekt pro stavební povolení!  Chce se zaplakat, když vidíme, jak na nových parcelách je všechno možné. Rozházeno bez ladu a skladu, ani kousek soukromí, ani malé závětří. Terénní vlny bez užitku, zeleň bez koncepce, jezírka v paradoxních sestavách...Každá AS může být použita pro předběžné jednání na stavebním úřadě, pro schválení záměru městským (hlavním) architektem. Projednání se správci IS, pro jednání s bankou (předběžný rozpočet) apod. 

Dokumentace pro územní řízení

Pokud tuto architektonickou studii doplníme textovými přílohami a dokladovou částí, vznikne z ní DOKUMENTACE PRO ÚZEMNÍ ŘÍZENÍ.

„Dům je v podstatě vnější oděv…“ 

Kupujeme si luxusní auta, vybíráme si co nejkvalitnější oblečení, nosíme šperky, ale často naše auto zajíždí do garáže nevzhledného domu. Zkuste si dopřát i dům, který stojí za to. Je obdivuhodný, pohodlný a poskytuje nám už z dálky radost, kdykoliv k němu navracíme. Citace: "Architektonická studie je v podstatě nejtěžší úkol celého projektového procesu. Je nutné vše dobře vymyslet, abychom jednou postavili a nikdy už nemuseli bourat."

Architektonická studie

je komplexní architektonický návrh, který stanovuje základní tvarové, dispoziční, konstrukční a materiálové provedení stavby. Tato studie je vypracovávána architektem ve variantách, z nichž klient vybírá tu nejvhodnější pro své potřeby. Představme si ji jako zhmotnění představ a ideí investora, které jsou konfrontovány s možnostmi konkrétního prostoru, objektu nebo pozemku. Architektonická studie umožňuje investorovi nejen případně korigovat svůj záměr, ale také ho prezentovat. Je to výchozí podklad pro plánování jakékoli stavební činnosti.

Nejpoužívanější podoba architektonické studie je v měřítku M 1:100 a M 1:200. V této podobě zahrnuje:

  • Půdorysy řešených podlaží
  • Řezy
  • Pohledy
  • Situace
  • Textovou část
  • Vizualizace

Další formy architektonické studie mohou zahrnovat urbanistickou studii, návrh interiéru, investiční záměr a hmotovou studii nebo studii proveditelnosti. Pokud máte konkrétní projekt, který potřebujete vypracovat, spolupráce s architektem na architektonické studii může být klíčovým krokem k úspěšné realizaci vašich představ.

Dotazy k produktu, ceník, pro bližší informace nás kontaktujte:

Řádky označené * jsou povinné