INFOCENTRUM MĚSTA PÍSKU

projekt infocentra, interiér

Město Písek již má nové infocentrum! Otevírá se začátkem února 2023. Snad už bude na stálo. Po několikátem stěhování z různých míst (Heydukova ulice, Sladovna atd.) se snad už usadí natrvalo. A má k tomu skutečně vážný důvod, protože se ocitá na Velkém náměstí v Písku a to hned v prvním domě, číslo popisné jedna.

Dům č.p.1 prochází celkovou rekonstrukcí a v přízemí je právě umístěno i nové infocentrum. Bude vidět téměř z celého náměstí, protože před vstupním průčelím bude stát osvětlený poutač s označením „i“. Turisté, návštěvníci i občané města tak nebudou mít velkou práci infocentrum najít.

Infocentrum ve svém vnitřním prostoru hned nabídne několik věcí současně. Mapu města jak v tištěném tak i digitálním provedení, konektivitu wifi, dobíjecí zásuvky pro notebooky, tablety, mobilní telefony. Ve své výbavě nebude chybět ani kopírka, tistěné informační letáky a buletiny. Po obou stranách podlouhlého prostoru se vlní výstavní regály, podobně jako řeka Otava protékající městem. Zde bude umístěna pestrá prezentace nejenom současnosti, ale i historie.

Návštěvníci zde budou moci vystavené materiály nastudovat a zároveň odpočinout na půlkruhových sedacích sestavách. Právě tvar půlkruhu symbolizuje mostní oblouky nejvýznamnější památky města Kamenného mostu.

Loading

Related posts