MODERNÍ DŮM DO VÝŠKY

…stačí přidat jedno patro a schodiště.

Modulární výstavba není nic nového. Že prý není moderní? Má své výhody i nevýhody.

Základní konstrukci tvoří ocelový skelet. Na ten jsou zavěšeny horizontální stropní desky, které tvoří podlažnost domu. Přilehlé schodiště pak roste společně s domem. Dle místních podmínek urbanizace okolního prostředí, hustoty zástavby i její nivelety, se dá pohodlně tento dům použít až do 6 podlaží.

V prvním podlaží je situováno technické zázemí domu. Jsou zde prostory určené pro vytápění domu, úklidové a skladovací plochy, potřeby pro zahradu a technické zázemí pro auta, kola, sekačky apod. Ve druhém nadzemním podlaží (2.NP) je hlavní obytný prostor. Je zde umístěn obývací pokoj s kuchyňkou linkou a barem, základní sociální zařízení a prostorná terasa. V dalších podlažích (3.NP až 6.NP) jsou umístěny privátní prostory – ložnice s koupelnovým zázemím, šatny a pracovny.

Obvodový plášť domu je pak tvořen ze sendvičových izolovaných panelů, uvnitř z jemné dekorativní omítky a obkladu, z vnějšku jsou ocelové profilované plechy z polyuretanovým vrstveným nástřikem. Izolantem jsou  XPS stabilizované desky o tl. 160mm – 200mm, které vnášejí do konstrukce velmi vysoký tepelný odpor. Velmi vysoký podíl prosklené plochy obvodového pláště dává předpoklad vysokým ziskům solárního tepla

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *